شعبه

تهران-کرج

ارسال ایمیل

info@pardisangostar-co.com

قیرگونی

امروزه به منظور مقاوم ساختن اماکن مختلف همچون پشت بام ساختمان ها، محوطه های مختلف، سرویس بهداشتی، حمام و غیره که همواره در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند همواره از متریالی همچون قیرگونی و ایزوگام استفاده می شود.

در حقیقت میانگین مقاومت و استقامت قیرگونی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می ‌توان به نصاب، طریقه اجرای کار بر روی سطوح مختلف، شرایط اقلیمی و غیره اشاره نمود. یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار عایق کاری عمل قیر  است که این مسئله نیز در چگونگی کار موثر واقع می شود.

قیمت قیرگونی

قیرگونی

امروزه بر اساس نوع مصالح و همچنین مهارت کارشناسان قیمت قیرگونی متغیر است و یکی از نکات بسیار مهم این است که عمل قیر  بدین خاطر صورت می گیرد که تا حد زیادی از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان ها و منازل جلوگیری نماید. با توجه به اینکه نسبت به قیمت قیرگونی روز اطلاعاتی را کسب کنید و همچنین از شیوه اجرایی نمودن آن و رعایت مواردی که بر قیمت ها تاثیر گذار هستند می ‌توانید از متخصصان و کارشناسان در این حوزه مشاوره بگیرید.

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید عملیات مربوط به امر قیر کاری  را بر روی پشت بام انجام دهید بایستی پیش از اینکه کار خود را آغاز نمایید شیب لازم جهت هدایت آب به قسمت آبریز و ناودان را در نظر داشته باشید.

اجرای قیرگونی

 به طور کلی پس از اجرای قیرگونی که از قسمت بام کف و شیب و دور چینی بام رد می‌ شود در حقیقت مرحله ایزولاسیون ساختمان آغاز می‌ گردد. به منظور اجرای امر قیر کاری بایستی فضای مورد نظر به طور کامل خشک و صاف باشد به همین دلیل به منظور اجرای کار نباید بارندگی باشد.

دقت داشته باشید که به منظور اجرای قیرگونی در پشت بام حتماً باید شیب بندی بام به طور درست و کامل انجام شده باشد و پس از آن مکان مورد نظر به طور کامل خشک و صاف باشد.

میزان لایه‌ های قیرگونی بر اساس نوع پوشش محافظ بر روی آن و شرایط اقلیمی و سایر موارد در چگونگی اجرایقیر کاری  اهمیت دارد. پس از اینکه مرحله ایزولاسیون به اتمام رسید وارد مرحله آزمایش از طریق آبگیری سطوح بیرونی شده که طی مدت زمان ۲۴ ساعت انجام می‌ شود، طی این زمان نباید هیچگاه نشتی و نفوذ آب مشاهده گردد. به منظور نصب و اجرای کاملاً صحیح باید از افراد با تجربه و متخصص در این حوزه استفاده شود.

قیرگونی در تهران

قیرگونی

از جمله عوامل بسیار تاثیر گذار در مقاومت قیرگونی می ‌توان به الیاف به کار رفته در آن اشاره نمود. چرا که تا حد زیادی منجر به افزایش استقامت قیرگونی می‌ شود. بیشترین کاربردی که قیر از گذشته تاکنون داشته مقاومت در مقابل نفوذ رطوبت و آب است. قیرگونی در تهران یکی از مهم ترین مواردی است که همواره به خاطر کیفیت محصولات و ارائه خدمات در راستای کار مشتریان قرار می گیرد.

بدین منظور به سراغ استفاده از خدمات قیرگونی در تهران می روند تا از امکانات و قابلیت ‌های آن استفاده نمایند. امکان دارد استفاده از قیر گونی و داغ نمودن قیر به هنگام کار اندکی مشکلات به همراه داشته باشد و یکسری محدودیت هایی نیز داشته باشد. بنابراین جهت مقاومت هر چه بیشتر اماکن مختلف همچون سرویس بهداشتی، حمام و غیره توصیه می‌ شود که برای پوشاندن سطوح مورد نظر از قیرگونی سه لایه و یا دو لایه استفاده شود.

ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که میزان لایه ‌های قیرگونی را با توجه به چه معیاری مشخص می کنند؟ در پاسخ می‌ توانیم بگوییم که تعداد لایه های قیر گونی را با توجه به نوع پوشش محافظ، مکان مورد نظر جهت نصب و همچنین با توجه به شرایط اقلیمی گوناگون تعیین می گردد.

قیر کاری در کرج

قیرگونی همچون سایر عایق های ضد آب به عنوان یک عایق نفتی پایه شناخته می شود که بهره گیری از آن در کشور ایران دارای تجارب زیادی طی دهه ‌های اخیر می باشد.

البته در حال حاضر نیز قیرگونی یکی از بهترین و موثر ترین شیوه های عایق رطوبتی به شمار می ‌رود که کارایی گسترده و طول عمر زیاد آن از جمله ویژگی های منحصر به فرد آن است. همانگونه که از نام آن بر می آید نتیجه می گیریم قیرگونی تولید شده از لایه‌ های مختلفی همچون گونی بنگال و قیر می باشد.

به منظور اجرای قیرگونی از جمله مهم ترین شرط ها که حتماً باید آن را رعایت نمود خشک و صاف بودن سطوح مورد نظر جهت نصب می باشد؛ بنابراین پیش از اینکه آغاز به کار کنید حتماً در نظر داشته باشید که مکان مورد نظر ایزولاسیون به صورت کاملاً خشک باشد؛ از این رو به هنگام عایق کاری هیچ گاه نباید باران ببارد.

قیرگونی در کرج دارای سوابق فعالیتی زیادی در حوزه ارائه انواع خدمات مربوط به عایق کاری قیرگونی، آسفالت نمودن مکان مورد نظر، فروش و نصب می باشد. در نظر داشته باشید که قیرگونی در کرج دارای ضمانت نامه نیز است.

قیرگونی پشت بام

قیرگونی

بهتر است بدانید قیرگونی متشکل از گونی و قیر است که به منظور عایق کاری بخش ‌هایی همچون سرویس بهداشتی، پی سازی، حمام، آشپزخانه و پشت بام انجام می شود.

پیش از اینکه کار آغاز شود بایستی محل مورد نظر به طور کاملا خشک و تمیز باشد. همچنین لوله های بخاری، هواکش و کف شوی در مکان نصب باشند. طی این شیوه قیر را با استفاده از گونی مورد نظر به حالت تثبیت در می آورند و آن را بر روی سطح مورد نظر پخش می ‌کنند؛ چرا که الیاف موجود در گونی به خوبی نقش خود را که تثبیت و مسطح کردن است اجرا می کنند. به طور معمول ضخامت لایه ‌های موجود در  قیر کاری  قابل تغییر است که این مسئله بر اساس کارایی که دارد مشخص می شود.

در حقیقت قیرگونی پشت بام با استفاده از شیوه‌ های متنوعی انجام می‌ شود که غالباً به منظور اجرای کار از چندین لایه استفاده می ‌کنند. در زمان قیرگونی پشت بام مواردی که مورد استفاده قرار می گیرد آسفالت داغ، آسفالت سرد و چسب می باشد. اگر مکان مورد نظر قدیمی باشد بنابراین شخص نصب کننده بر اساس قدیمی بودن مکان قیر سبک تری را برای محل در نظر میگیرد؛ اما در صورتی که مکان مورد نظر تازه تاسیس و مدرن باشد بنابراین برای لایه های بیرونی ضخامت بیشتری را در نظر می‌ گیرند.

قیرگونی سرویس بهداشتی

امروزه قیرگونی سرویس بهداشتی به خاطر این که ممکن است در این محل در کف حمام یا دستشویی احتمال ریزش و نفوذ آب وجود داشته باشد یکی از مسائل بسیار مهم به شمار می رود.

بطور کلی قیرگونی سرویس بهداشتی به دو شکل صورت می گیرد. بگونه ای که هم قادر است به واسطه قیرگونی به منظور عایق کاری در قسمت کف سرویس بهداشتی انجام شود. همچنین می توان از روش ایزوگام استفاده نمود. به طور معمول برای عایق کاری سرویس بهداشتی معمولاً از شیوه قیرگونی استفاده می کنند. چرا که در این شیوه میزان ضخامت و چسبندگی بسیار بیشتر است.

اما گاهی اوقات ممکن است کارفرما تصمیم بگیرد که از شیوه ایزوگام استفاده نماید. چرا که هزینه آن نسبت به شیوه قیرگونی بسیار کمتر است. افراد زیادی به خاطر همین موضوع از شیوه نصب ایزوگام به منظور عایق سازی سرویس بهداشتی استفاده می کنند. به منظور قیرگونی سرویس بهداشتی یا ایزوگام به این نکته توجه کنید:

بعد از فرآیند سیمان کاری کف باید خشک شود. همچنین این محل لوله های اضافی فاضلاب را با استفاده از فرز برش داد تا مکان مورد نظر به صورت مسطح شود.

هزینه قیرگونی

توجه داشته باشید به منظور اینکه از هزینه قیرگونی اطلاعاتی کسب کنید. همچنین نسبت به قیمت روز آگاهی داشته باشید بهتر است از متخصصان موجود در شرکت های ایزوگام و قیرگونی کمک بگیرید. هزینه قیرگونی با انواع دو لایه یا یک لایه در ساختمان ها و سایر اماکن با کاربرد های گوناگون بسیار فرق دارد.

برخی از شرکت ها هزینه قیرگونی را با صرفه تر اعلام می کنند. چرا که این فرایند توسط هیچ واسطه ای صورت نمی گیرد، به عبارت دیگر پای هیچ واسطه ای در میان نیست.

یکی از عواملی که در هزینه قیر کاری مربوط به عایق کاری ساختمان تاثیر دارد، فرایند متراژ عایق کاری است. بدین منظور نیاز به عایق نمودن سطوح مختلفی همچون کف سازی، دیوار و پشت بام احساس نیاز می شود.

به عنوان مثال:

به منظور قیرگونی نمودن ساختمان هایی که از سقف مناسبی برخوردار نیستند و دچار یک سری خرابی هایی شده‌ اند. این مرحله نیاز به صرف زمان بیشتری است. همچنین هزینه های بیشتری را به دنبال خواهد داشت که این مسئله موجب می ‌شود تا سختی کار چند برابر گردد.

سخن پایانی:

امروزه به منظور قیرگونی کردن اماکن مختلف عمر آن ها را مورد بررسی قرار می دهند. زیرا همین مسئله باعث می‌ شود تا شیوه های متنوعی را برای این امر در نظر بگیرند. به طور کلی افراد کارشناس باید در این حوزه تصمیم گیری کنند. بر اساس همین موضوع تصمیم می ‌گیرند که از چه شیوه قیرگونی به منظور عایق کاری استفاده نمایند. آن ها تصمیم می گیرند که شیوه قیرگونی به شکل سنگین یا سبک باشد. بهره گیری ازقیر کاری در قسمت کف ساختمان منجر می گردد تا شما کنترل ویژه‌ ای بر روی هزینه ها داشته باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع