شعبه

تهران-کرج

ارسال ایمیل

info@pardisangostar-co.com

زیرسازی ایزوگام

گاهی اوقات شرایط سطح مورد نظر در هنگام عایق کاری به گونه ای است که پیش از اجرای ایزوگاو بر روی آن، نیاز به انجام عملیاتی جهت آماده سازی سطح مورد نظر می باشد. به مجموعه کارهایی که به منظور آماده سازی و ایجاد زیر ساخت برای نصب و اجرای ایزوگام انجام می شود، زیرسازی ایزوگام گفته می شود.

وقتی موادی مانند سنگ ریزه، چربی و … روی سطحی که قرار است، اجرای ایزوگام بر روی آن انجام شود، وجود داشته باشد؛ موجب می‌شود که ایزوگام اجرا شده به‌ خوبی در جای خود نصب نشود. این امر سبب می‌ شود تا پس از اجرای ایزوگام در آینده ای نزدیک، مشکلاتی نظیر، ترک برداشتن، جداشدن از سطح و … برای ایزوگام ایجاد شود.

بنابراین زیرسازی ایزوگام به این معنی است که سطحی که قصد اجرای ایزوگام بر روی آن وجود دارد، پیش از اجرای این عایق رطوبتی کاملاً تمیز باشد. پس زیرسازی می‌ تواند توسط موادی انجام شود که عمر و ماندگاری ایزوگام را بالا می‌ برند و یا تنها با تمیز کردن سطح مورد نظر با استفاده از آب این کار را انجام داد. 

اما اگر از آب برای تمیز کردن سطح مورد نظر استفاده می شود، حتما باید پیش از اجرای ایزوگام سطح  کار کاملاً خشک شود؛ در غیر این صورت ایزوگامی که برای پشت بام یا سایر قسمت‌ های ساختمان نصب شده است، تاول تاول شده و از بین خواهد رفت.

زیرسازی ایزوگام چیست؟

مراحل انجام زیرسازی ایزوگام

زیرسازی ایزوگام تنها شامل برداشتن خاک و خل و مواد زائد و تمیز کردن سطح مورد نظر نیست، بلکه دارای مراحل خاصی است که موجب می شود، ایزوگام اجرا شده به طور متوسط بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر کند.بنابراین میزان عمر و ماندگاری ایزوگام به مراحلی که برای زیرسازی آن انجام می شود نیز بستگی دارد و نگهداری از ایزوگام نیز از عواملی است که در عمر این عایق تأثیر دارد.

تمیزکاری و برداشتن پسماندها

تمیز کاری بخش بسیار مهمی از فرآیند زیرسازی ایزوگام است. به طوری که حتی اگر از هیچ ماده‌ای در زیر ساخت ایزوگام استفاده نشود، تمیز کاری و پسماند زدایی به تنهایی می‌ تواند عمر مفید ایزوگام را افزایش دهد. در ایزوگام پشت بام ابتدا باید سقف را از گرد و خاک، چربی و مواد زائد پاک کرد. این مواد زائد شامل پلیسه‌های سیمانی یا سنگ‌ ریزه‌ ها نیز هستند.

پس از پاک کردن تمام موارد فوق بهتر است پشت بام یک بار به‌ صورت کامل با آب شسشته شود. سپس باید منتظر شد تا فضای کف پشت بام کاملاً خشک شود.

استفاده از خمیر پرایمر یا آستری

سطح پشت بام یا هر سطح دیگری که قرار است ایزوگام بر روی آن اجرا شود، باید قبل از نصب ایزوگام کاملاً صاف و یکدست باشد. به‌ عبارتی تمام ناصافی و ناهمواری آن باید برطرف گردد. اما برای این کار نمی‌ توان از سیمان‌ کاری مجدد استفاده کرد.

 حتی اگر سطح مورد نظر مجدداً سیمان کاری شود، باز هم ناهمواری‌ هایی وجود خواهند داشت. برای از بین بردن این ناهمواری‌ ها می‌ توان از خمیر پرایمر برای زیر سازی ایزوگام استفاده کرد.

انواع زیرساز ایزوگام

زیر ساز ایزوگام انواع مختلفی دارد. پرایمر تنها زیرساز ایزوگام نیست. قیر مذاب نیز می‌ تواند به عنوان زیرساز برای ایزوگام استفاده شود. پرایمر هایی که برای زیرسازی ایزوگام مورد استفاده قرار می‌ گیرند، پرایمر های آستر ساز نامیده می شوند.به طور کلی پرایمر آسترساز به دو دسته کلی تقسیم می‌ شود. پرایمر خمیری و پرایمر مایع.

شرکت پردیسان گستر که به عنوان نمایندگی رسمی ایزوگام در تهران و کرج فعالیت می کند، تمامی عملیات مربوط به زیرسازی ایزوگام را پیش از نصب و اجرای ایزوگام بر روی سطح مورد نظر انجام می دهد، تا کیفیت و ماندگاری را برای ایزوگام مورد نظر تأمین کند و بدین ترتیب عمر مفید آن را بالاتر ببرد. این شرکت معتبر بدین منظور از انواع زیرساز ایزوگام متناسب با سطح مورد نظر استفاده می کند.

نکاتی که برای زیرسازی ایزوگام باید در نظر گرفته شوند

  • برای ایزوگام کردن سطحی به مساحت یک متر مربع، باید از نیم لیتر پرایمر به‌عنوان زیرساز استفاده گردد.
  • سطوحی که زاویه قائمه یا ۹۰ درجه دارند، باید با سیمان یا پرایمر به اصطلاح درز گیری شوند.
  • باید به عایق‌ بندی آبراه‌ های سقف نیز توجه ویژه‌ ای شود. این آبراه‌ ها باید یک تا دو بار عایق‌ بندی شوند. سپس ایزوگام بر روی آن‌ ها نصب شود

زیرسازی ایزوگام پیش از نصب ایزوگام در تهران و کرج

در صورتی که شما ساکنان محترم تهران و کرج برای دریافت خدمات ایزوگام در این مناطق به هر یک از نمایندگی های شرکت پردیسان گستر در تهران و کرج مراجعه کنید، تمامی مراحل زیرسازی ایزوگام پیش از نصب ایزوگام در تهران و کرج توسط بهترین نصابان ایزوگام در کرج و تهران در سطح مورد نظر با کیفیت و کارایی بالا انجام می شود تا موجب افزایش کیفیت و ماندگاری ایزوگام مورد نظر گردد، و پس از انجام تمامی مراحل زیرسازی، نصب و اجرای ایزوگام در سطح مورد نظر به صورت کاملا اصولی و صحیح انجام می شود.

لازم به ذکر است که این شرکت در مورد انجام زیرسازی ایزوگام، تمیز کاری و برداشتن پسماندها را به صورت رایگان و در صورت استفاده از خمیر پرایمر یا آستری، این کار را با کمترین هزینه برای شما انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع