شعبه

تهران-کرج

ارسال ایمیل

info@pardisangostar-co.com

ترمیم ایزوگام

مقدمه

ایزوگام به عنوان عایق برتر در سطح بازار شناخته می شود. اما هر عایقی هرچند هم که برتر باشد بعد از گذشت مدتی کیفیت اولیه خود را از دست می دهد و فرسوده می شود. زمانی که ایزوگام بام منزل شما با اشکال هایی از قبیل ترک خوردن و شکستگی روبرو می شود بهترین اقدام برای ان ترمیم کردن آن می باشد.

ترمیم کردن ایزوگام این امکان را به شما می دهد تا بتوانید مدت زمان بیشتری از ایزوگام بام منزل خود استفاده کنید و از هزینه اضافی دوباره خری ایزوگام راحت شوید. چنانچه در تهران زندگی می کنید می توانید به شرکت های ترمیم ایزولاسیون در تهران برای افراد تهرانی ساکن این شهر و ترمیم ایزولاسیون در کرج برای افراد ساکن در کرج مراجعه کنید.

ترمیم ایزوگام چیست؟

ترمیم ایزوگام

حتما برای شما هم این صحنه اتفاق افتاده است که به هر دلیلی به پشت بام منزل خود رفته اید اما با صحنه ای روبرو شده اید که باعث نگرانی شما شده است. ترک خوردن ایزوگام و خرابی آن باعث میشود تا افراد نگران ایمنی ساختمان در فصل زمستان باشند چون ایزوگام ترک خورده نمی تواند از نفوذ آب و نم به ساختمان جلوگیری کنیم.

اگر ایزوگام شما توسط یک نصاب ماهر نصب شده باشد به هیچ عنوان از طریق نصب دچار مشکل نمی شود ولی عواملی مانند تابش مستقیم نور آفتاب و برخورد اشیاء نوک تیز به ایزوگام ممکن است که باعث ایجاد ترک ها و خرابی هایی در ایزوگام شود. ترک هاییی که در ایزوگام ایجاد می شود.

معمولا ترک های پیش رونده است و به مرور زمان و ترمیم به موقع می تواند کل سطح ایزوگام را دربرگیرد و بعد از گذشت مدتی و پیش روی این ترک ها باعث می شود تا ایزوگام به راحتی از جای خود کنده شود. علاوه بر ترک هایی که در ایزوگام ها بسیار رایج هستند از دیگر مشکلات ایزوگام ها  باد کردن ایزوگام می باشد که بر اثر نفوذ هوا به زیر ایزوگام و یا آب در لایه زیرین ایزوگام به وجود می آید.

شرکت های ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزولاسیون باد کرده یک کار فوق تخصصی می باشد و هر کسی نمی تواند آن را به خوبی انجام دهد. ترمیم ایزولاسیون باد کرده خود را اگر در تهران یا کرج ساکن هستید. میتوانید به شرکت های ترمیم ایزولاسیون در تهران و ترمیم ایزولاسیون در کرج بسپارید.برای ترمیم ایزوگام روش های کاملا مختلفی وجود دارد اگر ایزوگام شما به صورت عمقی دچار ترک و خرابی شده باشد لایه خراب ایزوگام را با تیغ جدا کرده و سپس ایزوگام نو در ان نقطه چسبانده می شود.

حالت دوم ترمیم ایزولاسیون مربوط به ترک های سطحی می باشد در این مدل از ترمیم نیاز به برداشتن سطح خراب و جایگزین کردن ایزوگام جدید نمی باشد. بلکه تنها با استفاده از پرایمر ها و چسب های مخصوص این کار ایزوگام را ترمیم میکنند. ترمیمی اصولی و به موقع ایزوگام بسیار اهمیت دارد چون باعث می شود ترک ها و شکستگی ها در ایزوگام پیشرو کنند و از عمر مفید آنها کاسته نشود.

یکی از شیوه های جدید در ترمیم ایزولاسیون وصله زدن ایزوگام می باشد. که طریق وصله زدن ایزوگام کار بسیار دشواری می باشد. اگر می خواهید طریقه وصله زدن ایزوگام شما به درستی انجام شود  بهتر است از افراد حرفه ای استفاده کنید.

قیمت ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزوگام

یکی از سوال های پرتکرار که از شرکت های خدماتی در رابطه با ترمیم ایزولاسیون پرسیده می شود این است که قیمت ترمیمی ایزوگام یا هزینه ترمیم ایزولاسیون چه مبلغی می باشد. در رابطه با هزینه ترمیم ایزوگام باید گفت تا زمانی که سطح ایزوگامی که به ترمیم نیاز دارد بازرسی نشود و مشخص نشو که ایزوگام تا چه اندازه آسیب دیده هزینه ترمیم ایزولاسیون را نمی شود برآورد کرد.

ابتدا باید مشخص شود که ایزوگام شما تا چه اندازه ای آسیب دیده آسیب سطحی یا آسیب عمیق و جدی چون در دو نوع مختلف آسیب از مواد مختلفی استفاده می شود. به طور مسلم هزینه ترمیم سطحی بسیار پایین تر از عمقی می باشد چون در ترمیم سطحی نیازی به جایگزین نمودن ایزولاسیون نمی باشد.

اما در ترمیم عمقی به علت اینکه سطح خراب ایزولاسیون جدا و ایزوگام جدید جایگزین آن میشود هزینه آن بالاتر می باشد. همچنین اگر سح ایزوگام بسیار گسترده باشد و تمام این گستردگی نیاز به ترمیم داشته باشد. باید از  نیروی بیشتری برای ترمیم استفاده شود و هچه نیرو بیشتر باشد هزینه دستمزد آن ها افزایش پیدا میکند که باعث افزایش قیمت ترمیم نیز خواهد شد.

زمان مناسب برای ترمیم ایزوگام

اگر ایزوگام شما دچار ایراداتی شده است. باید بدانید که تمام فصول سال برای ترمیم ایزولاسیون مناسب نیستند. تنها در فصل معینی ترمیم ایزولاسیون کار معقولانه ای میباشد. بهترین فصل تابستان می باشد چون هیچ گونه بارندگی در این فصل وجود ندارد و تمامی سطوح به طور کامل خشک هستند.

به عنوان بهترین فصل برای ترمیم ایزولاسیون شناخته می شود. در دیگر فصل ها به علت اینکه بارندگی وجود دارد باعث مرطوب شدن سطوح می شود و رطوبت از عواملی می باشد. که هم در نصب و هم در ترمیم ایزوگام تاثیر می گذارد. بهترین زمان برای ترمیم ایزولاسیون زمانی می باشد که اولین ترک ها بر روی آن ها شروع به پیدایش می کنند.

چون اگر از پیشروی ترک ها به موقع جلوگیری شود از خرابی بیش از اندازه در آنها جلوگیری میکند. به همین دلیل بهتر است با پیدایش اولین ترک برای ترمیم آن اقدام کنید. چون در زمان اولیه ترک ها سطحی هستند و به عمق ایزوگام نفوذ نکرده اند و با چسب و پرایمر به راحتی قابل ترمیم می باشد.

اهمیت ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزوگام

زمان مناسب برای رسیدگی و ترمیم ایزولاسیون بام از هر 8 سال و یا هر ده سال می باشد. چون در این بازه زمانی بدون شک ایزوگام دچار ایراداتی می شود که بهتر است آنها برطرف شود.

عوامل متعددی باعث خرابی در ایزوگام می شود که مهمترین عامل از میان عوامل تابش مستقیم  نور آفتاب میباشد که به مرور زمان باعث ایجاد ترک هایی بر پشت بام منزل می شود.

حتی گوشه های تیز کولر در هنگام اصابت با ایزوگام باعث ایجاد ترک و شکستی ظاهر در ان ها می شود که این ترک ها و شکستگی ها با چسب و پرایمر های مخصوص خود به راحتی قابل ترمیم شدن است البته اگر به موقع ترمیم شوند در صورت که برای ترمیم به موقع آن ها  اقدامی صورت نگیرد.

ایزوگام در فصل بارندگی نمی تواند به خوبی از ساختمان محافظت کند. با یک بارش سنگین برف یا باران به راحتی آب به درون ساختمان نفوذ می کند و باعث نم زدن آن میشود. اگر نم و رطوبت به داخل ساختمان راه پیدا کند. مشکلات بسیار زیادی را به وجد می آورد که نم زدگی و خراب شدن دیوار ها از اصلی ترین پیامد های آن می باشد. همچنین نم زدگی در داخل ساختمان می تواند بوی بسیار نامطبوعی در ساختمان ایجاد کند.

تشخیص دادن میزان خرابی در ایزوگام

شاید تمام افراد از روی ظاهر ایزوگام بتوانند به این موضوع پی ببرند. این ایزوگام تا چه اندازه ای خراب شده است. اسیب دیده اما برای تشخیص درست شما به یک فرد متخصص نیاز خواهید داشت. تا بتوانند معمق و درجه خرابی را تشخیص دهد. تشخیص خرابی ایزوگام مسئله بسیار مهمی می باشد.

چون اگر در این زمینه تشخیص درستی داده نشود و به صورت سطحی و الکی ایزوگام ترمیم شود. پیامدهای بعدی آن بسیار زیاد خواهد بود و هزینه هنگفتی را در بر خواهد داشت. پس قبل از اینکه خود برای ایزولاسیون بام منزلتان  اقدام به ترمیم کنید. بهتر است از افراد متخصص در این کار برای تشخیص دادن درست و به موقع کمک بگیرید.

نکاتی در رابطه با ترمیم ایزوگام

ایزوگام و ترمیم آن خیلی مهم می باشد. اما نکاتی هست که در رابطه با ایزولاسیون همواره باید به آن توجه کنید. مد نظر خود قرار دهید تا از خرابی ایزوگام خود جلوگیری کنید.

اولین نکته در نگهداری ایزوگام تعمیر شده این می باشد. که مراقب اشیاء که بر بام منزل هستند و نوک تیزی دارند باشید. چون این اشیاء می توانند بیشترین آسیب را به ایزوگام وارد کند. اگر توسط این اشیاء خرابی و شکستگی سطحی در ایزوگام ایجاد شد بهتر است خیلی سریع آن را ترمیم کنید.

تجربه در هنگام به اجراء در اوردن ایزوگام بسیار مهم می باشد. اگر قصد دارید که بام منزلتان را ایزوگام کنید حتما در این کار از افراد متخصص کمک بگیرید.

موادی مانند نفت و گازوئیل به شدت به ایزوگام آسیب می زند. از ریختن و پخش کردن چنین موادی بر روی ایزوگام جدا خودداری کنید.

سخن پایانی

همان اندازه که عایق کردن ساختمان ها با ایزوگام مهم و حیاتی می باشد. ترمیم به موقع ایزولاسیون نیز بسیار مهم می باشد. ترمیم ایزولاسیون باید بر اساس قاعده و قانون تعیین شده خودش انجام شود. در اولین قدم از ترمیم ایزوگام نوع و سطح خرابی ایجاد شده در ایزوگام مشخص شود. سپس برای ترمیم ان اقدامات لازم انجام شود. ایزوگام باید در زمان خودش و در فصل خودش ترمیم شود چون در غیر این صورت میزان خرابی به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *