شعبه

تهران-کرج

ارسال ایمیل

info@pardisangostar-co.com

آب بندی استخر با ایزوگام، چه تفاوتی با دیگر روش‌ها دارد؟

عایق بندی استخر با ایزوگام، یکی از روش‌ های متداولی است که برای واترپروف کردن استخرها استفاده می‌ شود و با ایزوگام استخر از نشت آب جلوگیری خواهد شد. آب بندی استخر نسبت به دیگر سازه‌ ها متفاوت است؛ دلیل این امر نیز انبساط و انقباض حاصل از تغییرات دمای آب می‌ باشد. عایق بندی استخر علاوه بر این که از نشت آب جلوگیری خواهد کرد، از رشد جلبک و باکتری ها نیز می تواند جلوگیری نماید.

البته برای عایق بندی استخر، علاوه بر ایزوگام استخر، روش های دیگری نیز وجود دارند، که عبارتند از:

۱) عایق بندی استخر با مواد پلاستیک

۲) عایق کاری استخر با گیاهان

۳) عایق کاری با قیر و ایزوگام

۴) پوشش دهی با خاک نفوذ ناپذیر

۵) عایق کاری با مصالح ساختمانی و بتنی

 اما از مهم ترین موارد عملیاتی جهت ایزولاسیون استخرها استفاده از ایزوگام می باشد. چرا که عایق کاری با ایزوگام به علت بهینه بودن و قابل اطمینان بودن از نظر کیفیت همواره انتخاب بسیاری از پیمانکاران بوده است. به همین دلیل امروزه تولید انواع مختلف ایزوگام های طرح دار استخری بسیار کارآمد بوده است به گونه ای که افزایش زیبایی بصری را نیز در بر دارند. در واقع این نوع از ایزوگام های طرح دار می توانند علاوه بر افزایش زیبایی کارایی بسیار متفاوت و بالاتری را نیز نسبت به سایر شیوه های ایزولاسیون دارا باشند.

ایزوگام استخر

آب بندی استخر با ایزوگام چگونه انجام می‌شود؟

آب بندی استخر با ایزوگام، یکی از روش‌هایی است که برای واترپروف کردن ساختمان‌ها و مخازن کاربرد دارد. البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که انعطاف پذیری و مقاومت ایزوگام استخر بستگی به درجه پلیمر به کار رفته در آن دارد.

عایق کاری استخر باید پس از اتمام کار بدنه استخر و سیمان کاری آن، جهت مقاومت در برابر نفوذ آب انجام گیرد. بنابراین پس از برآورد مساحت استخر و همچنین متراژ ایزوگام مصرفی برای سطح مورد نظر، می توان اقدام به تهیه عایق کاری استخر مورد نظر نمود.

به طور کلی برای عایق بندی استخر با ایزوگام، لازم است ابتدا سطح مورد نظر، تمیز شود و برای این که امکان جدا شدن ایزوگام در آینده پایین بیاید، بهتر است از یک روکش قیر به عنوان لایه اول استفاده شود و در مرحله پایانی نیز یک ایزوگام کار مجرب رول های ایزوگام را با حرارت دادن و ذوب کردن بر روی سطح مورد نظر می چسباند تا در نهایت مانع از نفوذ آب شده و عایق بندی استخر به طور کامل انجام شود.

ایزوگام مناسب برای عایق بندی استخر

در انتخاب ایزوگام برای عایق بندی استخر نیز باید توجه زیادی شود؛ بدین ترتیب که ایزوگام های مورد نیاز برای استفاده در ایزولاسیون استخرها باید دارای تعداد لایه های بالا و ضخیم باشند، چرا که به دلیل تماس مداوم آب، ممکن است با گذشت زمان سطح خارجی و یا داخلی ایزوگام دچار نقصان شود، از همین رو انتخاب عایق رطوبتی با کیفیت امری بسیار مهم در حفظ هزینه های کاربران تلقی می شود.

در صورتی که از ایزوگام ساده که ظاهر خارجی آن ها تنها با فویل آلومینیومی پوشیده شده‌ است، به عنوان ایزوگام استخر استفاده شود، برای این که ظاهر استخر جلوه ی زیباتری پیدا کند، باید برای تغییر ظاهر استخر از یک لایه بیرونی نظیر کاشی و … بر روی ایزوگام استخر استفاده شود؛ هر چند که قیمت ایزوگام ساده برای استخر نیز از انواع دیگر آن پایین‌ تر می باشد، اما از آن جایی که استفاده از یک لایه بیرونی مانند کاشی بر روی ایزوگام، در برخی مواقع ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد، به همین دلیل بهتر است برای حفظ زیبایی ظاهری استخر، از نوع دیگری از ایزوگام با ظاهری زیباتر استفاده گردد. در همین راستا مجموعه پردیسان گستر با دارا چند دهه تجربه ی موفق در این زمینه، استفاده از ایزوگام طرح دار  را برای عایق بندی استخر به شما پیشنهاد می کند.

ایزوگام‌ های طرح دار با طرح استخری جهت ایزولاسیون استخر و همچنین حفظ زیبایی ظاهری استخر طراحی و تولید شده اند. این نوع عایق ها دارای عملکرد و کارایی بسیار بالایی بوده و با دارا بودن طرح های مختلف، این قابلیت را دارند تا در بخش های مختلف ساختمان به عنوان یک عایق مناسب عمل کنند. طرح‌ های زیبا و کارایی بالای این عایق‌ها موجب شده تا یک رقیب قدرتمند در انتخاب عایق استخر برای انواع دیگر ایزوگام باشند.

لازم به ذکر است که قیمت ایزوگام طرح‌ دار برای استخر در مقایسه با ایزوگام ساده کمی گران تر می باشد. اما به دلیل عدم نیاز به لایه بیرونی و همچنین هزینه های اضافی در آینده، به طور قطع مقرون به صرفه تر می باشند.

هزینه ایزوگام استخر

موارد متعددی در تعیین قیمت عایق استخر موثر می باشند که برخی از آن ها عبارتند از:

۱) نوع ایزوگام که تک لایه و یا دولایه باشد، روی قیمت عایق استخر تاثیر زیادی دارد. بدین ترتیب که ایزوگام دو لایه، قیمت بالاتری نسبت به ایزوگام تک لایه دارد. علاوه بر این انتخاب عایق استخر ممکن است از انواع ساده یا طرحدار ایزوگام باشد؛ در این مورد نیز ایزوگام طرح دار قیمت بالاتری نسبت به ایزوگام ساده دارد.

۲) مواد اولیه مصرفی برای تولید ایزوگام نیز دارای اهمیت بالایی است و از جمله عوامل بسیار تاثیر گذار در قیمت آن می باشد، چرا که کارخانه های تولیدی مواد اولیه مختلفی را با کیفیت‌ های متفاوت برای تولید ایزوگام استفاده می کنند که هر چه کیفیت متریال ایزوگام بالاتر باشد، کیفیت ایزوگام نیز بالاتر بوده و به طبع قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

۳)  توجه به وزن و ضخامت آن بسیار ضروری می باشد. برخی از کارخانه های تولید کننده ایزوگام اقدام به تولید ایزوگام هایی با وزن و ضخامت پایین تر از حد استاندارد می‌ کنند، چرا که با کم کردن ضخامت و وزن ایزوگام، میزان مصرف مواد اولیه در تولید ایزوگام نیز کاهش می یابد. بنابراین در هنگام تهیه ایزوگام برای عایق کاری استخر حتما باید به وزن و ضخامت آن دقت شود . توجه داشته باشید که خرید یک ایزوگام استخر بی‌ کیفیت حتی اگر قیمت پایین‌ تری هم داشته باشد، موجب می شود که عمر مفید عایق کاری پایین بیاید و در نتیجه هزینه های مضاعفی را به بار خواهد آورد و از لحاظ اقتصادی برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه نخواهد بود.

۴) دستمزد روز نصب و اجرای ایزوگام در کف و دیواره های استخر نیز در مناطق مختلف متفاوت می باشد. علاوه بر این شرایط استخر پیش از انجام عایق کاری نیز از این لحاظ که نیاز به زیرسازی ایزوگام داشته باشد و یا نه، بر میزان دستمزد نصاب ایزوگام تأثیر دارد.

مجموعه پردیسان گستر با در اولویت قرار دادن رضایت مشتریان خود، همواره تلاش می کند تا با در نظر گرفتن پایین ترین دستمزد روز برای ایزوگام کارهای خود، هزینه عایق کاری استخر را برای مشتریان خود در تمامی مناطق تهران و کرج مقرون به صرفه تر نماید.

مزایای عایق کاری استخر با ایزوگام

عایق کاری استخر با ایزوگام، نسبت به روش های دیگر عایق کاری استخر مزایایی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

۱) هزینه ی کمتر در مقایسه با انواع دیگر عایق ها دارد.

۲) دارای طرح های مختلفی است که جلوه ی ظاهری زیبایی نیز به استخر می بخشد.

۳) مراحل نصب و راه اندازی آن نسبتا راحت تر است.

۴) دارای کیفیت بالای عایق کاری حرارتی و رطوبتی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایزوگام استخر، می توانید با مراجعه حضوری به آدرس هر یک از نمایندگی های شرکت پردیسان گستر، از راهنمایی ها و مشاورات کارشناسان ما بهره مند گردید و یا با کارشناسان ما در واحد فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

معایب آب بندی استخر با ایزوگام

آب بندی استخر با ایزوگام، به منظور جلوگیری از نفوذ آب به دیواره‌ ها و همچنین کف استخر انجام می‌ شود. البته این روش، دارای معایبی نیز هست. از آن جایی که ایزوگام، مقاومت کمی در برابر جریان‌ های متناوب سرما و گرما دارد، ممکن است با گذشت زمان دچار ترک شود. در این حالت اورلب های روی هم قرار گرفته شده، از هم جدا شده و آب استخر با فشار هيدرو استاتيكی بالا وارد لايه زیرین ايزوگام می گردد. با وارد شدن آب به زیر ایزوگام، ناگزیر شاهد جدا شدن ایزوگام از سیمان خواهیم بود و در نتیجه عایق کاری به صورت کلی از بین خواهد رفت. به همین دلیل امروزه به جای آب بندی استخر با ایزوگام، از روش‌ های جدیدتری نیز استفاده می‌ شود که این روش‌ های آب بندی استخر، شامل موارد متنوعی می‌ شود. این روش‌ ها شامل کاشی‌ کاری، رنگ، چسب، مواد نانو و … می‌ شود.

مشخصات یک ایزوگام استخر استاندارد

یک ایزوگام استخر استاندارد،‌ ویژگی هایی دارد که توجه به این ویژگی ها در هنگام خرید، انتخاب آن را آسان‌ تر خواهد کرد. از جمله ویژگی های یک ایزوگام استاندارد برای استخر می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) ضخامت مناسب ایزوگام استخر

ضخامت مناسب ایزوگام استاندارد برای استخر در حدود ۴ میلی متر است که در هنگام خرید، حتما باید به آن توجه شود.

۲) وزن استاندارد 

رول های استاندارد ایزوگام به صورت ده متری بوده و وزن آن ها در حدود ۴۰ کیلوگرم می‌ باشد. یعنی وزن آن ها به ازای هر متر در حدود ۴ کیلوگرم است. اما متأسفانه تولید کنندگان معمولا برای پایین آوردن هزینه عایق استخر، پایین آوردن ضخامت ایزوگام را انتخاب می کند که این نکته در هنگام خرید حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

۳) مواد اولیه مرغوب ایزوگام استخر

برای اینکه یک ایزوگام برای استخر استاندارد باشد، باید در مراحل تولید آن از مواد اولیه درجه یک استفاده شده باشد که با چند آزمایش ساده، به راحتی می توان کیفیت متریال ایزوگام مورد نظر را بررسی نمود که در مورد بعدی به این آزمایش های ساده اشاره می شود.

۴) انعطاف پذیری ایزوگام مناسب برای استخر

در زمان انتخاب عایق برای استخر، باید به این نکته توجه داشت که یک ایزوگام استاندارد نباید به هنگام خم کردن، دچار ترک یا شکستگی شود و یا حتی اگر به مدت چند ساعت در داخل یخچال قرار داده شود، نباید شکسته شود. علاوه بر این ایزوگام استخر با کیفیت باید خاصیت کشسانی بالایی نیز داشته باشد. برای آزمایش این مورد نیز می توان یک تکه از ایزوگام را در دست گرفته و به دو طرف کشید و میزان کشش ایزوگام را مشاهده نمود.

۵) مقاومت در دماهای مختلف

ایزوگام کاری استخر مناسب باید به گونه ای باشد که در برابر دما‌های مختلف بتواند مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

۶) ضمانت نامه کتبی و بیمه نامه معتبر 

در هنگام خرید یک عایق مناسب برای استخر، باید توجه شود تا ایزوگام مورد نظر دارای ضمانت نامه کتبی و بیمه نامه معتبر باشد تا بتوان در صورت نیاز با مراجعه به نمایندگی های رسمی این ایزوگام از خدمات پس از فروش رایگان آن بهره مند شد.

شرکت پردیسان گستر برای تمامی انواع ایزوگام های استخر که به مشتریان خود عرضه می کند، بیمه نامه معتبر و ضمانت نامه ۱۰ ساله همراه با خدمات پس از فروش فوق العاده ارائه می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع