شعبه

تهران-کرج

ارسال ایمیل

info@pardisangostar-co.com

ایزوگام مایع چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ایزوگام کشور، نوعی عایق رطوبتی جدید با عنوان ایزوگام مایع تولید شده است که دارای کیفیت های مختلف و کاربردهای متفاوت می باشد که تا حد بسیار زیادی توانسته است پاسخگوی نیاز افراد مختلف با سلیقه های گوناگون باشد. این نوع ایزوگام که از محبوبیت خاصی برخوردار است، مصرف کنندگان زیادی نیز دارد.

ایزوگام مایع که با نام ایزوگام سرد قیر پلیمری نیز شناخته می‌ شود، برای عایق کاری سطوح مختلف استفاده می‌ شود که امروزه افراد زیادی برای عایق کاری سطوح در ساختمان های خود از ایزوگام مایع به جای ایزوگام جامد استفاده می‌ کنند.

این نوع ایزوگام بر پایه‌ ی قیر امولسیونی اصلاح شده با رزین‌ های امولسیونی منعطف، فیلرهای معدنی و مصنوعی و الیاف پلی پروپیلن (سفارشی) تولید شده و موجب آب‌ بندی کردن صد در صد سطوح می‌ شود. این ایزوگام بر روی سیمان نصب می‌ شود و قابلیت اجرای لایه‌ های بعدی بر روی آن و امکان تردد بر روی آن نیز وجود دارد.

به طور کلی، این نوع عایق‌ های مایع که از مواد معدنی و شیمیایی بر پایه آب تشکیل شده اند، در دو نوع بی‌ رنگ و رنگ دار تولید می‌ شوند و رنگ‌ های مختلفی را نیز به راحتی به خود می‌ گیرند. ایزوگام‌ های مایع بی‌رنگ و رنگ دار از لحاظ جنس تفاوت چندانی با هم ندارد و تفاوت اصلی آن‌ ها در این است که ایزوگام بی‌ رنگ یک ماده‌ ی شیمیایی را نسبت به مواد تشکیل دهنده ی ایزوگام رنگ دار ندارد.

از آن جایی که این نوع ایزوگام در دماهای بین ۴۰ تا ۱۳۰ درجه فارنهایت قابل استفاده است، با توجه به بارندگی زیاد و رطوبت بالای موجود در مناطق شمالی، بیشترین نصب آن در شمال کشور می‌ باشد

ایزوگام مایع چیست؟

ویژگی ها و مزایای ایزوگام مایع

 1. ایزوگام‌ های مایع از مزایای ویژه‌ ای برخوردار هستند که برخی از مهم‌ ترین این ویژگی ها عبارتند از:
 2. دارای خاصیت ضد آب هستند و آب را جذب نمی‌ کنند.
 3. دارای خاصیت انعطاف‌ پذیری و کشسانی بسیار بالایی هستند که می‌ توانند از ایجاد ترک‌ های ساختمانی جلوگیری کنند.
 4. نصب سریع و آسانی دارند.
 5. در برابر اشعه‌ ی فرابنفش مقاومت بالایی دارند.
 6. دارای ویژگی پوشش یکپارچه و بدون درز هستند.
 7. در برابر حرارت و گرما مقاوم هستند.
 8. در برابر مواد اسیدی و قلیایی، سولفات‌ ها و کلراید ها مقاوم هستند.
 9. متناسب با وضعیت های جوی مختلف تولید می شوند، بنابراین دارای مقاومت زیادی در برابر عوامل جوی هستند.
 10. دوام و طول عمر مفید بالایی دارند.
 11. در برابر آسیب‌ های فیزیکی جزئی قابلیت خود ترمیمی دارند.
 12. قابلیت چسبندگی بسیار زیادی به اغلب مصالح ساختمانی دارند.
 13. از نظر اقتصادی به صرفه می‌ باشند.
 14. نسبت به ایزوگام جامد قیمت مناسب‌ تری دارند.

مشخصات ایزوگام مایع

مشخصات فنی ایزوگام مایع به صورت زیر است:

 1. این نوع ایزوگام از نظر ظاهری به صورت مایع ویسکوز سیاه می‌ باشد.
 2. این ایزوگام پس از تولید در سطل‌ های ۵ و ۱۰ و ۲۰ لیتری بسته‌ بندی می‌ شود.
 3. میزان مصرف ایزوگام مایع به ازای هر متر مربع ۲ الی ۳ کیلوگرم می باشد.
 4. این ایزوگام نیازی به مخلوط کردن نداشته و به صورت آماده برای مصرف می باشد.
 5. مقاومت این نوع ایزوگام در برابر شوک‌ های حرارتی ۲۰- تا ۷۰+ درجه سلسیوس می‌ باشد.
 6. ضخامت اجزای این ایزوگام ۲-۳ میلی متر است.
 7. این نوع عایق در برابر شوک‌های حرارتی مقاومت فوق العاده‌ای دارد.
 8. استفاده از رنگ رفلکس آلومینیومی در تولید آن برای تردد و یا بازتاب نور خورشید الزامی می‌ باشد.

کاربرد ایزوگام مایع

از جمله کاربردهای ایزوگام مایه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عایق کاری ﮐﻠﯾه ﺳطوح ﺳﺎﺧﺗﻣﺎﻧﯽ ﻧظﯾر ﮐف، ﺳﻘف و دﯾوارھﺎی داﺧﻠﯽ و ﺧﺎرﺟﯽ در ﺑراﺑر آب و رطوبت
 2. عایق کاری ﻧواﺣﯽ ﺧﯾس و ﻣرطوب ﺳﺎﺧﺗﻣﺎن ﻣﺎﻧﻧد ﺳروﯾس ﺑﮭداﺷﺗﯽ، آﺷﭘزﺧﺎﻧه و …
 3. ﺗرﻣﯾم ﻋﺎﯾق ھﺎی رطوﺑﺗﯽ ﻗدﯾﻣﯽ ﻣﺎﻧﻧد اﯾزوﮔﺎم، ﻗﯾر ﮔوﻧﯽ و آﺳﻔﺎﻟت
 4. ﻋﺎﯾﻘ ﮑﺎری و ﭘوﺷش ﺣﻔﺎظﺗﯽ ﻓوﻧداﺳﯾون ھﺎی ﺑﺗﻧﯽ
 5. ﭘوﺷش ﺣﻔﺎظﺗﯽ ﮐﻠﯾه ی ﺳطوح ﻓﻠزی در ﺑراﺑر اﮐﺳﯾداﺳﯾون و ﺧوردﮔﯽ
 6. ﭘر ﮐردن درز اﻧﺑﺳﺎط ﺳﺎزه ھﺎی ﺑﺗﻧﯽ
 7. درزﮔﯾری آﺳﻔﺎﻟت ﻣﻌﺎﺑر و ﺟﺎده ھﺎ
 8. مناسب جهت استفاده در مناطق مرطوب و با بارندگی زیاد

عوامل مؤثر بر کیفیت ایزوگام مایع

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که کیفیت مواد اولیه به ویژه قیر صنعتی و پلی استر تأثیر زیادی بر کیفیت این ایزوگام دارد و طول عمر مفید این ایزوگام و میزان محافظت از مکان نصب در برابر رطوبت و حتی نور خورشید نیز با کیفیت ایزوگام مایع ارتباط مستقیمی دارد و هر چقدر کیفیت آن بالاتر باشد عملکرد بهتری خواهد داشت.

علاوه بر آن وزن ایزوگام مایع نیز از عوامل تأثیر گذار بر روی کیفیت ایزوگام مایع است. وزن ایزوگام‌ های مایع با کیفیت نباید بیشتر از ۴۰ کیلوگرم باشد.شرکت پردیسان گستر در ارائه ی انواع خدمات عایق کاری در تمامی مناطق تهران و کرج، به جهت جلب رضایت مشتریان خود از ایزوگام مایع درجه یک با کیفیت بالا و قیمت مناسب استفاده می کند.

مقایسه ایزوگام مایع با سایر انواع ایزوگام

یکی از ویژگی‌ های خاص ایزوگام مایع، چسبندگی بسیار زیاد آن است که باعث شده طول عمر طولانی‌تری نسبت به سایر انواع ایزوگام‌ ها و عایق‌ ها داشته باشد. چسبندگی زیاد این نوع ایزوگام‌ ها به شکلی است که در مدت زمان بسیار طولانی هم آسیب نمی‌ بیند.

از دیگر تفاوت های این ایزوگام با انواع دیگر ایزوگام، مایع بودن آن است و این ویژگی آن باعث می‌ شود تا تمامی درزها و محل‌ های نفوذ آب و رطوبت به خوبی پوشش داده شود. همچنین، این خاصیت باعث می‌ شود که بتواند با انواع رنگ‌ ها ترکیب شده و برای سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.این نوع ایزوگام نسبت به ایزوگام‌ های دیگر جلوه‌ ی زیباتری دارد و برای مکان‌ هایی که به زیبایی بیشتری نیاز دارند مناسب‌ تر است

جزئیات نصب و اجرای ایزوگام مایع

روش نصب انواع ایزوگام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید به صورت کاملا حرفه ای، با دقت و توسط ایزوگام کارهای ماهر و متخصص انجام شود. در مورد نصب و اجرای اصولی ایزوگام مایع نیز لازم است تا حتما از افراد متخصص استفاده شود. برای نصب این نوع ایزوگام مهمترین مسئله، زیرسازی صحیح در سطح مورد نظر، پیش از اجرای آن است. برای   زیرسازی ایزوگام   قبل از هر کار دیگری باید محل نصب از گرد و خاک و پسماند های اضافی شسته شده و کاملاً تمیز شود.

علاوه بر آن، زیرسازی ایزوگام نیز باید کاملاً مقاوم و محکم باشد تا بتواند طی سال‌ های طولانی استفاده از ایزوگام، از آن نگهداری کند. سطح زیرین این نوع ایزوگام‌ ها، باید از سیمان با ضخامت سه سانتی متر و در سه لایه با شیب دو درصد ساخته شود. در مرحله‌ ی زیرسازی ایزوگام پرکردن ترک‌ های ریز و درشت اهمیت زیادی دارد. سطوحی که زاویه‌ی ۹۰ درجه نیز دارند باید با سیمان و یا با پرایمر عایق درز گیری و فیله شوند.

مسئله ای که در هنگام نصب این نوع ایزوگام، حتماً باید در نظر گرفته شود این است که سطح زیرین ایزوگام‌ های مایع باید کاملاً خشک باشد. و برای نصب این ایزوگام لازم است توجه شود که قبل از اجرای آن حتماً باید از پرایمر عایق رطوبتی استفاده شود. البته قیمت پرایمر ایزوگام مایع ممکن است گران باشد، اما از آن جایی که با نصب این نوع ایزوگام، این ایزوگام تا سالیان سال می تواند از سطوح مورد نظر در برابر نفوذ رطوبت جلوگیری کند و عمر مفید آن بسیار طولانی می باشد؛ بنابراین از این جهت بسیار به صرفه است.

قیمت ایزوگام‌ مایع در تهران

قیمت ایزوگام مایع در تهران بر اساس کیفیت و وزن این محصول تعیین می‌ شود. با توجه به اینکه کیفیت این نوع ایزوگام از ایزوگام جامد بالاتر است، بنابراین هزینه ی آن نیز نسبت به ایزوگام جامد بالاتر است. این نوع ایزوگام در ساختمان ها معمولاً برای عایق کاری پشت بام مورد استفاده قرار می‌ گیرد، اما لازم به ذکر است که استفاده از این نوع ایزوگام برای سطوح ناهموار پشت بام‌ ها ممکن است هزینه ی بالایی داشته باشد و گران تمام شود، اما با توجه به مزایای بسیار زیاد این محصول، استفاده از آن به صرفه تر می باشد و توصیه می شود.

در کشور ما با داشتن منابع نفتی زیاد قابلیت تولید انواع ایزوگام و عایق رطوبتی با کیفیت بالا وجود دارد و از آنجایی که تولید ایزوگام مایع درجه یک نیز به استفاده از مواد اولیه‌ ی درجه یک نیاز دارد، کشور ما در زمینه‌ ی تولید مواد اولیه‌ ی مرغوب می‌ تواند پاسخگوی این نیاز مصرف کنندگان باشد.

شرکت پردیسان گستر که به عنوان نمایندگی رسمی فروش و نصب ایزوگام در تهران فعالیت دارد، این نوع از ایزوگام را با کیفیتی بسیار بالا و با مواد اولیه ی درجه یک با مناسب ترین قیمت ایزوگام در تهران به مشتریان خود عرضه می کند.

نصب و راه انداری ایزوگام مایع در کرج

از آن جایی که نصب و اجرای ایزوگام مایع نیز همانند هر نوع عایق رطوبتی دیگر باید با مهارت و تخصص بالایی انجام گیرد تا عایق کاری مورد نظر کیفیت مطلوب را داشته باشد، بنابراین شرکت پردیسان گستر که همواره در ارائه ی انواع خدمات ایزوگام در کرج با کیفیت بالا و استاندارد، پیشرو بوده است؛ از نصب و راه اندازی ایزوگام مایع در کرج نیز از بهترین نصابان ایزوگام در کرج استفاده می کند تا این ایزوگام پس از اجرا بر روی سطوح مختلف بالاترین کیفیت و عمر مفید طولانی داشته باشد تا برای مصرف کنندگان نیز مقرون به صرفه بوده و موجب جلب رضایت مشتریان عزیز در تمامی مناطق کرج شود. علاوه بر این، این مجموعه ی معتبر خدمات نصب و اجرای این ایزوگام را به صورت کاملا تضمینی برای ساکنین محترم کرج انجام داده و خدمات پس از فروش بی نظیری از جمله بیمه نامه و ضمانت نامه معتبر نیز ارائه می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع