شعبه

تهران-کرج

ارسال ایمیل

info@pardisangostar-co.com

هزینه آسفالت کاری

مقدمه

هزینه آسفالت کاری، آسفالت کاری نوعی عایق کاری محسوب می شود که به اجرا درآوردن آن به مهارت و تخصص مخصوص خود نیاز دارد.آسفالت یک ماده می شود که  انواع مختلفی دارد و از ترکیب کردن شم و ماسه با یکدیگر ساخته می شود از آسفالت برای پوشش محافظتی جاده ها و پشت بام یا فرودگاه ها استفاده می شود. آسفالت ها در دسته موادی قرار دارند که به صورت صد درصد قابل بازیافت هستند و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

کاربرد های آسفالت

هزینه آسفالت کاری

 هزاران سال است که انسان ها از آسفالت در کار های گوناگون استفاده می کنند و هیچ گاه از آن ناراضی نبوده اند. از اصلی ترین کاربرد هایی که آسفالت ها دارد این است که برای ترمیم جاده ها و بازسازی آنها از آسفالت استفاده می شود.آسفالت ها به دلیل اینکه سطح ها را به صورت یک دست پوشش میدهند ظاهر آراسته و تمیزی به سطح های صاف مانند جاده ها یا پشت بام ها می دهد. هم چنین از آسفالت ها ماده به نام قیر ضد آب ساخته می شود که ان نیز به نوبه خود یک عایق رطوبتی عالی می باشد.

 عوامل تاثیر گزار بر هزینه آسفالت کاری

شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه به گونه ای می باشد که افراد قبل از انجام هر کاری اقدام به برآورد هزینه می کنند هزینه آسفالت کاری نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

هزینه آسفالت کاری متغیر می باشد و بستگی به فضا و زمین دارد که شما می خواهید آن را آسفالت کنید دارد.

اگر برای آسفالت یک سطح به دستگاه های پیشرفته نیاز باشد و نیروی کار بالا مسلما هزینه آسفالت کاری به طرز چشمگیری نیز افزایش پیدا خواهد کرد هم چنین شیب فضا و هموار بودن یا ناهموار بودن آن از عوامل موثر بر هزینه آسفالت کاری می باشد هرچه زمین پرشیب باشد و پستی بلند های بیشتری داشته باشد آسفالت کاری آن پر هزینه تر خواهد بود.زیرساخت ها برای جاده ها و زمین هایی که برای اولین بار آسفالت می شوند جزوء موارد تاثیر گذار بر هزینه می باشد چون ابتدا زمین زیر ساخت مناسبی داشته باشد تا آسفالت کاری نتیجه عالی در بر داشته باشد.

هزینه آسفالت سرد

هزینه آسفالت کاری

 همانطور که خودتان اطلاع دارید آسفالت ها به انواع گوناگونی تقسیم می شود که یکی از انواع آسفالت ها آسفالت سرد می باشد. آسفالت های سرد قابلیت جابه جا شدن در بعد ها و مسافت های طولانی را دارند و جابجایی آن ها راحت تر از آسفالت های گرم یا نرم می باشد.اگر مکانی وجود داشته باشد که قابلیت ترکیب مواد در آنجا امکان پذیر نباشد بهترین راه برای آسفالت کردن آن استفاده از آسفالت سرد می باشد که نیازی به ترکیب کردن مواد با یکدیگر ندارد.

از کاربرد هایی که آسفالت های سرد دارد این است که برای درز گرفتن درز های باز در ساختمان ها و یا جاده هایی که شکاف خورده اند مورد استفاده قرار می گیرد. برای به اجراء در اوردن آسفالت سرد در یک مکان احتیاج به دمای بسیار بالایی نمی باشد.

علت اینکه به این دسته از آسفالت ها دوست داران طبیعی  طبیعت گفته می شود نیز همین موضوع می باشد چون حرارت بسیار بالا باعث آسیب رساندن به محیط زیست می شود.

هزینه آسفالت سرد نیز به مواردی بستگی دارد که مد نظر شما باشد این که از چه نوع آسفالت سردی می خواهید استفاده کنید و یا اینکه مساحت زمین شما برای آسفالت چه اندازه می باشد به همین علت نمی توان اطلاعات دقیقی در رابطه با هزینه آسفالت سرد یا هر نوع دیگر از آسفالت ها اطلاعات دقیق در اختیار افراد قرار داد.

هزینه آسفالت پشت بام

شاید شما تا کنون فکر می کرده اید که ایزوگام تنها روش برای عایق بندی کردن پشت بام های منازل می باشد اما باید بگوییم اشتباه است و آسفالت پشت بام از دیگر روش های محبوبی می باشد که برای  عایق بندی کردن بام های منازل مورد استفاده قرار می گیرد. . اگر می خواهید بدانید که هزینه آسفالت پشت بام شما چه مقدار می شود تا بتوانید برآورد هزینه کنید باید ابتدا یک سری از موارد را تعیین کنید و سپس برآورد هزینه کنید.

اینکه شما می خواهید از چه نوع آسفالتی و با چه کیفیتی برای پشت بام خود استفاده کنید در تعیین مقدار هزینه بسیار موثر می باشد. هم چنین مساحت پشت بام شما بسیار مهم می باشد چون هرچه مساحت بیشتر باشد از مواد بیشتری استفاده می شود و هزینه آسفالت کاری نیز بیشتر خواهد شد.

شاید برای اینکه آسفالت پشت بام شما به بهترین شکل انجام شود به نیروی زیادی احتیاج باشد و یا دستگاه های مخصوص در این صورت هزینه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

عایق بودن یک ساختمان از مسائل بسیار مهم می باشد. چون از فرسودگی و خرابی ساختمان بر اثر نم زدگی جلوگیری می کند. همین دلیل به شما پیشنهاد می شود برای آسفالت پشت بام خود از آسفالتی استفاده کنید که مرغوب باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. زیرا به راحتی دچار ترک یا راه دادن نم و رطوبت به لایه های درونی خود و در نتیجه نم زدن دیوار ها نشود.

هزینه آسفالت کوچه

آسفالت کردن کوچه از مسائل مهم در زیر ساخت های شهری می باشد که به عهده شهرداری هر شهر می باشد. آسفالت مرغوب برا یک کوچه بسیار مهم می باشد . شما کوچه ای را تصور کنید که آسفالت آن خراب شده است.قسمت های در آن گود رفتگی و چاله هایی ایجاد شده است.

این خرابی های آسفالت برای ساکنینی که در آن کوچه سکونت دارند بسیار آزار دهنده می باشد. چون با اندک بارش برف یا بارانی به چاله هایی پر از آب تبدیل می شود. اینکه بخواهیم یک قیمت قطعی و ثابت برای هزینه آسفالت کوچه در نظر بگیریم کاری بس دشوار است. چون به دلیل نبودن ثبات اقتصادی و نوسانات که در بازار ارز در کشور ما وجود دارد. قیمت موادی که برای ساخت آسفالت استفاده می شود دائما در حال تغییر می باشد.

علاوه بر نوسانات اقتصادی موجود در جامعه  معمولا آسفالت کردن یک کوچه زیر سازی نیاز دارد. تا آسفالتی صاف و یکدست به اجرا در بیاید علاوه بر این موضوع  آسفالت یک کوچه دارای هزینه های جانبی نیز می باشد و اجرت دستمزد کارگران بر قیمت خود اسفالت افزوده می شد. سپس قیمت نهایی در انتهای پروژه به شهرداری منطقه اعلام می شود. چون هزینه آسفالت برای کوچه ها کاملا بر عهده شهرداری و در دسته زیباسازی شهری قرار دارد. هزینه آسفالت کاری بر عهده همان نهاد می باشد.

هزینه آسفالت جاده

 جاده ها از راه های ارتباطی بسیار مهم در هر کوری می باشند. شهر های مختلف را به یکدیگر متصل می کند. به همین دلیل کیفیت آسفالت جاده ها برای جلوگیری از حادثه های رانندگی بسیار مهم می باشد.

برای آسفالت کردن جاده ها باید از آسفالت با کیفیت و مقاومی استفاده شود که تحمل وزن بالا و تردد بالا را داشته باشد. توجه کنید که آسفالت به آسانی دچار ترک های عمیق نشود. هزینه آسفالت جاده های و براورد کردن آن شامل دو مرحله می باشد. مرحله روسازی و مرحله زیر سازی برای اینکه آسفالت جاده از کیفیت خوبی برخوردار باشد. باید زیرسازی خوبی داشته باشد. روسازی نیز از مراحل بسیار مهم در آسفالت جاده بسیار مهم می باشد.

قیر پاشی

هزینه آسفالت کاری

یکی از مراحل بسیار مهم در آسفالت کردن جاده ها مرحله قیر پاشی آن می باشد. باید تمام استاندارد های لازم در مورد آن انجام شود و قیرپاشی آسفالت به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می شود. نوع مکانیزه آن بسیار بهتر و کم خطر تر از دستی آن می باشد.

برای آسفالت کردن جاده ها از آسفالت های بتنی استفاده می شود. از ویژگی های اصلی این نوع از آسفالت مقرون به صرفه بودن آن برای نهاد های مربوط به شهرسازی و جاده سازی می باشد. هم چنین فضای باز در این نوع از آسفالت نیز بسیار بیشتر از آسفالت های دیگر می باشد.

آسفالت کردن محوطه نیز مانند آسفالت جاده می باشد. علی الخصوص در متراژ بالا و زیر ساخت ها از مسائل بسیار مهم هم در هزینه آسفالت محوطه و هم کیفیت آن می باشد.  

سخن پایانی

هزینه آسفالت کاری همانطور که در متن بالا به آن اشاره کردیم به عوامل بسیار زیادی مانند متراژ ، زیر ساخت و کیفیت آسفالت بستگی دارد. هزینه آسفالت کاری یک کوچه به طور مسلم با هزینه آسفالت کاری پشت بام یک منزل تفاوت دارد. برای برآورد هزینه ها بهتر است راجب مکان آسفالت کاری اطلاعات دقیق داشته باشیم. سپس با شرکت ها و یا نمایندگی های مربوط به آسفالت کاری تماس بگیریم و از آنها اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنیم.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *